Családfelállitás

Minden, ami van

A családállítás egyik alappillére a valóság felismerése. Sokszor elhangzik Bert Hellinger ma már szállóigévé vált mondása: „Felismerni a valóságot, pont úgy, ahogyan van.” Két kérdés is felmerül e mondat hallatán: 1. mi a valóság? 2. ha az első kérdésre tudjuk a választ, akkor a valóságot tényleg úgy látjuk, ahogyan van. De, ha nem tudjuk, mi a valóság,… Tovább »

Lélekápoló szélütés

Kis fenntartással érkeztünk február 3-án a szolnoki Aba-Novák Agóra Kulturális Központba. Pszichokuckó. Már a név is kíváncsiságot kelt az emberben: mi történhet itt? Hova jöttünk? Dr. Agócs Gabriella, a Pszichokuckó kitalálója, vezetője mindenkivel megállt pár szóra beszélgetni, ismerősként üdvözölte az érkezőket, így pár perc után világossá vált számunkra, hogy egy többségében összeszokott közösség gyűlik itt… Tovább »

Mindenki készen áll arra, hogy a családállításon részt vegyen?

Mindenki részt vehet családállításon, de vannak olyan körülmények, amik nehezíthetik a folyamatban való részvételt vagy annak eredményeinek integrálását.  Így ezekben az esetekben inkább egyéni munkát, vagy pszichoterápiásan képzett szakemberrel végzett terápiás munkát javaslunk. – Erős rögzítettség a családrendszer egy adott energiájú pontjához: a túlzott kötés miatt igyekszünk minden azt változtatni akaró behatástól megvédeni magunkat, a… Tovább »

Azonnal érzékelhető az eredmény?

Igen is- nem is. Képzeljünk el egy vázában egy csokor liliomot. Képzeljük úgy, hogy bizonyos virágok kinyíltak már, mások bimbósak, kelyhük összezárt. Milyen eredményre vezet, ha nekiállunk a bezárt szirmokat szétfeszegetni? Elképzeltük ezt a látványt? Aztán képzeljük el, hogy tápoldatot adunk a virágnak, napfényes helyre tesszük, metszéssel felfrissítjük a tövét, vagyis a szirmokhoz hozzá sem… Tovább »

Tudomány vagy áltudomány?

Aki rövid választ szeretne, kérem, görgessen a lap aljára. Milyen szempontok lényegesek a kérdés megválaszolásához? Mi a tudomány? Tudományosnak azt nevezhetjük, ami az éppen aktuális tudományos gondolkodás paradigmáinak megfelelő, ami a tudomány éppen aktuális eszköztárával vizsgálható, bizonyítható, és az éppen aktuális tudományos közvélemény a jelenséget vizsgálandónak, elismerésre méltónak tartja. Fontos a társadalom igénye is: az… Tovább »

Az élmény

Miközben hétköznapi gondolkodásunk alapját a felvilágosodás eszmerendszerének megjelenése óta (XVI.-XVII. sz.) a világ jelenségeinek “objektív megfigyelésének”, az ésszerűségnek, a racionalitásnak az elsődlegessége illetve kizárólagossága képezi, mindannyian fel tudunk sorolni olyan helyzeteket, amelyekben egy kívülálló egész másként láthatta a történéseket, mint mi, akik átéltük. S bár minden bizonnyal pontosan leírható a kémia és az ösztönök nyelvén… Tovább »

Várható következmények, teendők

A családállítás nagyon hatékony módszer.  – Miből fakadhatnak az állítást esetlegesen követő negatív következmények?  – Milyen tünetek észlelhetők?  – Mi ilyenkor a teendő? Miből fakadhatnak az állítást esetlegesen követő negatív élmények?   – Maga a változás, az átrendeződés is kellemetlen érzetekkel járhat. Mint mikor az elgémberedett tagunkat kinyújtóztatjuk, vagy amikor a lekerült gyűrű helyét egy… Tovább »

Integrál szemléletű családállító képzés

” A bölcsesség eleven folyam, nem lehet egyszer s mindenkorra rögzíteni, műtárgyként tárolni. Csak akkor folyhat tovább a jövő nemzedékek számára, ha a tanítvány felfedezi a bölcsesség forrását a saját életében.” (Tich Nhat Hanh) Integrál szemléletű családállító képzés indul 2018. januárjában Budapesten!                     A családfelállítás elméletének és gyakorlatának… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!